نسل جدید CPU و مادربرد در بازار ایران

پ ن : در خصوص بازار سخت افزار و محصولات جدید گاهی اگر فرصت باشد برایتان مینویسم

باید از نسل جدید پردازنده های اینتل یعنی معماری Kaby Lake سپاسگذار باشیم چرا که مصرف پایین انرژی در کنار توانایی اورکلاک را در اختیار ما گذاشته است. به عنوان مثال با CPU های مدل i7-7700K که مخصوص اورکلاک است میتوان به فرکانس 5 گیگاهرتز رسید در حالیکه فرکانس CPU های معمولی 7700 تا 4.2 بالا می رود.

برای مدل 7700K حتما باید یک FAN جدا هم تهیه کنید و همین مسئله باعث میشود که قیمت CPU کمی بالاتر رود ولی همچنان به علاقه مندان اورکلاک توصیه میشود.

 

پشتیبانی از نسل جدید CPU ها

در خصوص پشتیبانی مادربردها از سری جدید CPU های اینتل باید خدمت شما عرض شود که حتما نیازی نیست چیپ ست های شما 270 باشد. بلکه شرکتهای گیگا و ایسوس سری چیپ ست های 150,110,170 خود را نیز برای میزبانی از این CPU ها آماده کرده اند به طوری که با Update کردن BIOS مادربرد می توانید از سری جدید CPU های اینتل نسل 7 به راحتی استفاده کنید.

مادربردهای سری 270

در ادامه میخواهیم نگاهی به مادربردهای سری 270 شرکت ASUS بیاندازیم.

Z270-A به عنوان یک مدل همه جانبه شناخته میشود. و یکی از مادربردهای سری 270 است. این مدل گرانتر از سری K و سری P است و قیمت حدودی آن در بازار ایران 770 هزار تومان میباشد. این مدل از 4 ماژول DDR4 با BUS حداکثر 3866 پشتیبانی میکند، همچنین از SLI و Cross Firex برای پشتیبانی از چند کارت گرافیک بهره میبرد.

Z270-A از دو SLI و سه Cross Firex پشتیبانی میکند ولی سری های P و K نه تنها SLI ندارند بلکه فقط از یک Cross Firex پشتیبانی میکند. همچنین سری Z270 از RAID 0,1,5 پشتیبانی میکند و میتواند در سرورهای کوچک نیز استفاده شوند. از لحاظ کیفیت صدا سری Z270-A با کارت صوتی Crystal Sound 3  کیفیت بسیار قابل قبولی برای گیمرها و علاقه مندان به موسیقی را فراهم میکند پس اگر کیفیت صدا برای شما ارجحیت زیادی دارد Z270-A گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top